Ethereum podobně jako Bitcoin funguje na decentralizované síti počítačů, které sdílejí časově označenou databázi „blockchain“, v níž se ukládají transakce mezi jednotlivými adresami. Ethereum má však blockchain se zabudovaným programovacím jazykem, což umožňuje naprogramovat jakoukoliv aplikaci a následné vykonání jejích instrukcí bude zaručeno sdílenou shodou. Zatímco Bitcoin je někdy popisován jako „celosvětová účetní kniha“, která je však omezená jen na zaznamenávání transakcí pouze v jedné konkrétní měně, tak Ethereum by se dalo popsat jako „celosvětový počítač“ – místo, kam kdokoliv může nahrát svůj program a mít jistotu, že jeho kód bude spuštěn přesně v té podobě, jak byl zamýšlen.
Jeho jednotky (měna) ether (ETH) se těží pomocí sítě počítačů a jednotlivé transakce jsou bezpečně šifrované. Hlavní využití v praxi je možné díky tzv. „smart contracts“, chytrým a šifrovaným kontraktům. Tyto bloky kódu jsou prováděné celou sítí decentralizovaných počítačů a tudíž nezmanipulovatelné. Hlavním jejich „pohonem“ je ether, který mohou získat od jiných uživatelů či jiných kontraktů. Autorem etherea je Vitalik Buterin, který koncept poprvé popsal ke konci roku 2013 spolu s Gavinem Woodem, který koncept formalizoval na začátku roku 2014 v takzvaném Yellow Paperu.
Snažíme se všechny Vaše požadavky odbavovat v nejkratším možném čase.
Po registraci a přihlášení do svého účtu najdete v sekci Účet nabídku „vložení prostředků“ a „výběr prostředků“. Po kliknutí na „vložení prostředků“ se vám zobrazí detailní informace, jak vložit peníze na svůj klientský účet. Jsou zde uvedeny banky, do kterých je možné zaslat peněžní prostředky, a čísla bankovních účtů.
Pro spárování vaší platby používáme variabilní symbol, ale do zprávy pro příjemce je nutné ještě vložit/napsat text uvedený v instrukcích (např.: bt2017). Různé banky mají různá pravidla. Obecně je nejrychlejší poslat platbu v rámci jedné banky a ideálně v pracovní dobu. Některé banky provádějí okamžité transakce i do/z dalších bank. Doporučujeme se informovat u vaší banky nebo nám napište a my vám poradíme.
Pro připsání peněžních prostředků do klientské účtu je nezbytné aby majitel bankovního účtu byl shodný s majitelem klientského účtu aplikace bitcoin terminal. Je to požadováno na základě zákona 253/2008 (zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu). Klient toto doloží vložením bankovního výpisu ve svém klientském účtu aplikace bitcointerminal(bankovní výpis musí obsahovat jméno klienta, adresu a číslo účtu, stačí tedy pouze hlavička, transakce můžou být skryté či začerněné). Platba musí přijít ze stejného účtu.
Klient může kdykoliv požádat o výběr. Tuto možnost najde po přihlášení do aplikace BITCOIN TERMINAL v sekci Účet a pod nabídkou „výběr prostředků“.
V případě výběru peněžních prostředků klient zvolí částku, vybere z nabídky svůj ověřený bankovní účet, na který mají být peníze zaslány, a v posledním kroku transakci potvrdí. Za ověřený účet považujeme ten, ze kterého přišly peněžní prostředky klienta a k němuž byl dodán bankovní výpis (v elektronické podobě).
Litecoin je alternativní digitální měna a platební decentralizovaná P2P síť založená na bitcoinu. Litecoin začal využívat jako první algoritmus script. Zkratka měny litecoin je LTC. Tvůrce litecoinu je Charles Lee. Důležitá vlastnost litecoinu je plná decentralizace – je navržen tak, aby nikdo nemohl měnu jakkoli ovlivňovat, ničit, padělat, zabavovat účty, kontrolovat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. Neexistuje žádný centrální bod, který by mohl o síti rozhodovat. Jak se liší bitcoin a litecoin? Jak asi správně tušíte, je litecoin mladší verzí bitcoinu. Myšlenka vytvořit litecoin vznikla jako potřeba dát k bitcoinu levnější variantu, klasický princip zlata a stříbra.
Při požadavku na obchodování virtuální měny musíme jakožto provozovatel na základě ustanovení zákona 253/2008 Sb. provést identifikaci, případně kontrolu klienta. Identifikace klienta bude provedena doložením digitální kopie dvou osobních dokladů (obě strany, cestovní pas / občanský průkaz / řidičský průkaz / zbrojní průkaz), kopií výpisu bankovního účtu klienta (aby bylo viditelní číslo účtu, jméno a adresa klienta, ostatní informace můžou být začerněny), platba musí přijít ze stejného účtu a vyplněním registračních údajů, které se zobrazí v aplikaci BITCOIN TERMINAL.
Klient bere na vědomí, že bez vyplnění požadovaných údajů není možné obchodovat. Další podrobnosti najdete v aktuálních obchodních podmínkách.
Jedná se o dvoufaktorové zabezpečení, které k přihlášení vyžaduje dva nezávislé způsoby pro ověření vaší totožnosti (resp. vlastnictví vašeho účtu). Jeden z těchto dvou stupňů je vaše heslo, které všichni používáte pro přihlášení. Toto je tzv. znalostní faktor. Jedná se o nejméně spolehlivý způsob, a to z toho důvodu, že jakmile dojde k úniku hesla, je tento faktor bezvýznamný.
Aby se jednalo o dvoufaktorové ověření, musíte přidat ještě jeden faktor, jiný než znalostní. V našem případě používáme faktor vlastnictví, k tomu využijete zařízení, které vlastníte, a tím prokážete, že se jedná o váš účet. To znamená, že po aktivaci našeho 2FA budete dotázáni na heslo a zároveň budete muset mít přístup k jednomu svému zařízení se systémem Android, iOS, Windows (takže např. telefon nebo tablet), které vám vygeneruje přihlašovací kód. Každý dnes u sebe neustále nosí mobilní telefon, takže používání 2FA by pro každého nemělo být překážkou a spíše by mělo být samozřejmostí.
Z hlediska bezpečnosti doporučujeme použití např.: google authenticator nebo Authy.
Budete potřebovat mobilní zařízení se systémem Android (většina mobilních telefonů v ČR), iOS (Apple) nebo Windows Phone. Lze ale použít i aplikace na stolní PC se systémem Windows, macOS (Apple), Linux (různé distribuce). Na toto zařízení si můžete nainstalovat aplikaci pro 2FA. Doporučujeme např. google authenticator nebo Authy, fungují téměř stejně.
Po nainstalování aplikace zamíříte do BITCOIN TERMINAL a v části Zabezpečení účtu kliknete na „aktivovat“ u položky 2FA přihlášení. Zobrazí se vám QR kód (je to něco jako čárový kód, pouze modernější). Ten načtete svou zvolenou aplikací. Většinou to lze učinit pouze nějakým jednoduchým tlačítkem jako „přidat“, symbol + nebo malý symbol vypadající jako zobrazený QR kód. Poté pouze naskenujete (namíříte foťák na) zobrazený kód a již se vám přístupy nahrají do zařízení. Nemáte-li zařízení podporující skenování, opíšete sadu znaků zobrazenou pod QR kódem ručně.
V aplikaci se vám po tomto nahrání již zobrazují přístupové kódy. Bude se jednat o 6 čísel, která se pravidelně mění. Při příštím přihlášení budete poté vyzváni k zadání 6 aktuálně zobrazených čísel v této aplikaci
Ano, obchodovat můžete 24 hodin denně 7 dnů v týdnů, svátky ani víkendy nemají tedy na možnost obchodování vliv. Ta správná příležitost může přijít právě o víkendu. Je potřeba si ale dát pozor, že vklad z jiné banky než námi uvedené(FIO) se vám o víkendu nepřipíše, a proto poslat prostředky předem, např. ve čtvrtek.
Může být způsobeno:
1. Vložíte depozit dříve než nahrajete své doklady/vyplníte údaje potřebné k vaší identifikaci. Peníze budou připsány k vašemu obchodnímu účtu jakmile bude identifikace kompletní. V detailu účtu(např. CZK, pokud jste vložil české koruny) však tuto transakci uvidíte, a můžete si vloženou částku zkontrolovat.
2. Peníze vložíte z jiné banky než používá naše společnost(FIO), převod v tomto případě může trvat několik hodin ale i několik dnů (pokud prostředky pošlete v pátek).
Dle AML zákona a z ní vycházející identifikace klienta na www.bitcointerminal.cz musí vložené peněžní prostředky pocházet přímo z bankovního účtu klienta, a klient musí zároveň doložit i doklad o existenci tohoto účtu u dané instituce(např. bankovní výpis či smlouvu o účtu) působící v ČR, nebo na území státu evropského hospodářského prostoru.
1) Klient vloží prostředky ze svého bankovního účtu, který však ještě nemá na portále www.bitconterminal.cz plně ověřený. V tomto případě se peněžní prostředky zobrazí v transakcích daného klienta, a klient bude vyzván k doložení dokladu o existenci tohoto účtu. Po tomto ověření bude částka připsána k obchodnímu účtu. Pokud klient toto nedoloží, bude částka vrácena na bankovní účet, ze kterého přišla.
2) Klientovi na obchodní účet přijdou peněžní prostředky z cizího bankovního účtu. V tomto případě platbu není možné akceptovat. Platba bude vrácena zpět.
3) NEAKCEPTUJEME HOTOVOSTNÍ VKLADY NA NÁŠ ÚČET. Platba bude vrácena klientovi, poplatek za toto vrácení dle měny daného depozita: EUR10, USD 10, Kč 250.